Limon Ne de Çok İşe Yarar Bilir misiniz?

sifali-bitkiler

limonLimon sadece limonata yapmak için veya salataları çeşitlendirmek için kullanılmıyor. İşte limonun hiç bilmediğiniz kullanım alanı…

TER KOKUSU İÇİN LİMON  Limondaki asit koltukaltında kokuya neden olan bakterileri öldürür. Ter kokusunu önlemek için limon sürebilirsiniz.

BÖCEK ISIRIKLARI İÇİN LİMON SUYU: Böcek ısırıklarına limon suyu sürerseniz kaşıntıyı ve kızarıklığı alacaktır.

EVİNİZİN HAVASINI LİMONLA DEĞİŞTİRİN : 3 limon, 1 kaşık vanilya ve suyu tencerede su kalmayana kadar kaynatın. Evdeki havayı temizleyecektir.

MİKRODALGA FIRINI LİMONLA PRATİK BİR ŞEKİLDE TEMİZLEYİN: Limonlu suyu mikrodalgada 10 dakika ısıtırsanız bir süre sonra bekletip kolaylıkla içerisindeki lekeleri silebilirsiniz.

ELMA VE PATATESLERİN KARARMAMASI İÇİN: Dilimlediğiniz elmaları veya patatesleri limon suyu damlatılmış su içerisinde bekletirseniz kararmalarını önleyebilirsiniz.

PARLAK VE BEYAZ CİLT İÇİN LİMON: C vitamini içeren limon cilde de iyi gelir. Limonu cildinize veya ellerinize sürerek daha parlak ve beyaz bir cilt elde edebilirsiniz.

limonun-faydalariKIYAFETLERİNİZDEKİ TER LEKELERİ İÇİN: Kıyafetlerdeki ter lekelerine limon suyu sürüp yarım saat bekletin ve yıkayın. Ter lekeleri yok olacaktır.

SAÇINIZIN RENGİNİ AÇMAK MI İSTİYORSUNUZ?: Limon suyunu saçınıza sürüp 20 dakika güneşte oturursanız saçlarınızın rengi açılır.

ELİNİZE SİNEN BALIK VE YEMEK KOKULARI İÇİN : Elinize sinen yemek kokularını elinize limon sürerek yok edebilirsiniz.

SAÇLARDAKİ KEPEKLERE LİMONLA SON VERİN : 3-4 limonun kabuğunu 4-5 bardak suyla kaynatın. Soğuyunca saç diplerine masaj yapın. 10 dakika bırakıp durulayın.

Haftada 1 uygulayın. Kepek sorununa inanılmaz etkili bir yöntemdir.

BANYO EVYESİ VE LABAOLARDAKİ LEKELERİ TEMİZLEYİN : Su lekesi olan banyo eşyalarını limon ile temizleyebilirsiniz.

Limon-BıcakPASLANAN BIÇAKLARIN PASINI TEMİZLEYİN : Paslanan bıçakları limon suyunda bekletirseniz pastan arındırabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.